Sık Sorulan Sorular
 • Alacağım Infrared Isıtıcıların Gücünü Nasıl Seçerim?

  Infrared ısıtıcıların watt dereceleri değişmektedir. Isıtıcılarımız 1200 watt ile başlar ve 3000 watta kadar gider. Watt derecesine olan ihtiyaç, kullanacağınız alana(m2) ve tercihinize göre değişir.

 • Infrared ısıtıcıyı hangi yüksekliğe monte etmeliyim?

  Dikey infrared ısıtıcıların duvara montajı için verilen ölçüler garanti belgesinde yer almaktadır. Tavsiye edilen montaj, başınızın üzerinde kalacak ve ısıyı kolayca yayabilecek şekilde duvarın yukarısında olacak şekildedir.

  Kullanılabilir çok amaçlı stand ile yüksekliğini tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

  Kule tipi ısıtıcılar sadece dikey olarak kullanıldığından bir montaja ihtiyaç duymaz. İstediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

 • Infrared ısıtıcının garanti süresi nedir?

  Isıtıcılarımız dahil bütün ürünlerimizin garanti süresi 2 yıldır.

 • Infrared ısıtıcı, ısıtılacak odada nereye konumlandırılmalıdır?

  Duvar tipi ısıtıcıların bütün odayı sağlıklı bir şekilde ısıtabilmesi için garanti belgesinde yer alan şekilde konumlandırılması gerekmektedir.

 • Diğer ısıtıcılar ile Orijinal UFO infrared ısıtıcıları arasındaki fark nedir?

  Diğer ısıtıcılar, bulunduğu ortamın havasını emerek baş ağrısına sebep olurken, Orijinal UFO infrared ısıtıcılarda böyle bir durum söz konusu değildir. Infrared ışığı sağlığa zararsız olduğundan tıpta da kullanılmaktadır. Isıtıcıdan çıkan ışık hem göz yormaz hem de gözde kuruluğuna neden olmaz. Bu yüzden satın alımlarda ilk tercihte yer alır.

 • Infrared ısıtıcıları bebeklere ve hayvanlara zarar verir mi?

  UFO infrared ısıtıcıları, tıbben zararsız infrared ışığı ve ısısı üretir. Bu yüzden herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Güvenle kullanabilirsiniz.

 • Elektrik ile çalışan ısıtıcıların bir zararı var mı?

  Oluşabilecek riskler mevcuttur. Elektrik kaçağı, devrilme sonrası yangın, deprem gibi bir çok şey sıralanabilir. Ama UFO infrared ısıtıcıları bütün bunları göz önünde bulundurarak, ısıtıcıların içerisine Devrilme Emniyeti eklemiştir. Isıtıcı devrildiği zaman otomatik kapanır ve oluşabilecek kazaların önüne geçer.

  Çocuklu evlerde, çocukların ısıtıcıya yakınlaşması söz konusu olduğundan buna da bir önlem alınmıştır. Mesafe Sensörü sayesinde ısıtıcıya belirli bir mesafede yakınlaştığınızda ısıtıcı otomatik kapanmaktadır.

 • İnfrared Nedir? Infrared Isıtıcılar Nedir?

  Isının ışıkla taşınma şekli olup, güneş ışıklarının bir kısmına verilen addır. Infrared ışıklarının diğer ışıklardan (sarı, mavi, yeşil ışık vb.) farkı ise ısıyı diğerlerinden daha fazla taşıyabilmesidir. Ayrıca uzay boşluğunu geçerek dünyamıza kadar gelen ve dünyayı ısıtan güneş ışıkları da infrared ışıklardır. Infrared ışıkları güneş ışınlarının 0,76-300 mikrometre dalga boyu aralığındaki ışıklardır. Turuncu renginde olup, güneşin doğuşu ve batışı sırasında net olarak görülebilen ışıklardır.

  Infraredin en büyük özelliği havayı ısıtmadan yani havayı aracı olarak kullanmadan direkt olarak objeleri ısıtmasıdır. Güneş de ısısını dünyaya kadar ışığı ile taşımakta, kışın karlı havada bile güneş varken ortam ısısı artmaktadır. Günümüzde infrared ışıkları haberleşme alanından tıp'a, ısıtma sistemlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Infraredin tedavi amaçlı kullanımı M.Ö. 300’lü yıllara dayanmaktadır. O zamanlarda Tibet Dağlarında yaşayan Finliler ınfrared ışıklarını tedavi amaçlı kullanmışlardır. Ayrıca yogacılar da göz tedavisi için infrared önermişlerdir. Infraredin bilimsel olarak keşfi ise 19. Yüzyıla dayanmaktadır. (1800 yılında) Sir Frederic William Hearschel, renk tayflarının ne kadar ısı taşıdığını görmek amacıyla deneyler yapmıştır.

 • İnfrared Isıtma Sisteminin Farkı Ne?

  Bu ısıtma sisteminin en önemli özelliği ısıyı ışık ile taşıyabiliyor olmasıdır. Aynı zamanda havayı ısıtmadan yani havayı bir aracı olarak kullanmadan direkt olarak sadece objeyi ısıtıyor olması da yine infrared ısıtma sistemlerinin önemli ve fark yaratan özellikleri arasında yer alıyor. Öncelikle bilinmesi gereken husus infrared ısıtma sistemlerinde kullanılan ışıkların diğer ışıklardan daha fazla ısı taşıyabiliyor olduğudur.

 • İnfrared Isıtıcıların Kullanım Alanları Nelerdir?

  İnfrared ısıtıcılar, günümüzde çok geniş kullanım alanlarına sahiptir. Özellikle açık ve yarı açık alanlara sahip, ısıtma ihtiyacı olan her türlü ortamda, diğer sistemlere göre fiyat performans açısından birinci tercih olarak kendini göstermektedir. Kış aylarında ısıtma ihtiyacı duyulan alanlarda, özellikle işletmeler müşteri memnuniyetini sağlamak adına, infrared ısıtıcıları tercih etmektedir.

  Kafeler, Restoranlar, Kıraathaneler, Çay bahçeleri, Atölyeler, Yazlıklar, Bahçeler, Kamelyalar, Düğün salonları, Camiler, Yemekhaneler, Fabrikalar, Tamirhaneler, Teraslar, Spor salonları vb.  alanlarda  infrared ısıtıcılar kullanılmaktadır.

 • Infrared kızılötesi ısıtıcı nedir?

  Gölgede dururken üşüdüğünüz oldu mu? Ya da güneşin altında aniden ısınıp, gevşediğiniz? Peki bunun nedenini hiç düşündünüz mü? Ben sizin için cevap vereyim. Güneşten gelen kızılötesi ışınlar cildiniz ve giysileriniz tarafından emilir. Bundan dolayı da vücudunuz ısınır.

  İnfrared ısıtıcılar, güneşe benzer şekilde çalışır. Siz ve odadaki nesneler tarafından ısı emilir. Kızılötesi ışığı üretmek, üretilen ışığı dışarı doğru yönlendirmek için bir dizi bobin ve yansıtıcı kullanılır.

  Kızılötesi, elektromanyetik spektrumun bir parçasıdır ve yayılan bir ısı şeklidir – bildiğimiz en temel ısı biçimidir. % 100 doğaldır ve günlük olarak kendi kendimize yaydığımız ve absorbe ettiğimiz aynı tür ısıdır. Cildimizdeki güneşin sıcaklığı, açık ateşin yatıştırıcı parıltısı ve diğer insanlara yakın oturduğumuzda sıcaklık hissi, işte kızılötesi ısıya örnek olarak verilebilir.

 • Infrared Orijinal UFO ısıtıcının avantajları nelerdir?

  Anında Isı Verir : Kızılötesi ısıtıcılar, açılır açılmaz kızılötesi ışık yaymaya başlar. Isıtmak için hiç zaman harcamazlar.

  Sessizdir : İnfrared Isıtıcılar, ısı vermek için ışık kullandığından bir fana sahip değildir. Dolayısıyla fanlı ısıtıcılardan çok daha sessizdir.

  Çevre Dostudur : Kızılötesi ısıtıcılar temiz bir ısı kaynağıdır. Çevreye herhangi bir atık bırakmazlar. Fosil yakıt kullanmazlar.

  Dayanıklıdır : Kızılötesi ısıtma tüpleri, diğer elektirikli sobalardaki quartz tüplerle karşılaştırıldığında 20.000 saat daha fazla kullanım ömrüne sahiptir.

  Sağlığa zararsızdır : Havada oksijen ve nem seviyelerini koruyarak daha sağlıklı ısı üretir.

 • Infrared Orijinal UFO ısıtıcının dezavantajları nelerdir?

  Fazla ışık yayar : Kızılötesi ısıtıcılar, neon turuncu renklerinde bir ışık yayar. Bu ışık bazı insanları rahatsız etmeyebilir ama parlak renge ve uyurken ışığa duyarlıysanız bu ısıtıcılar yatak odanız için uygun olmayabilir.

  Sınırlı Sıcaklık Dağılımı : Kızılötesi ısıtıcılar, Yalnızca doğrudan ısı dağılımı hattındaki nesneleri ısıtır. Bu nedenle bireylerin hareket ettiği büyük salon gibi yerlerde ideal değildir.

  Kapandığında Isı Gider : Kızılötesi ısıtıcılar havayı ısıtmaz. Ve yalnızca kızılötesi ışığın çarptığı nesneler ısıyı emdiği için, ısıtıcı kapandığında ısı kaybolur.

 • Kızılötesi ısıtma nedir?

  Kızılötesi ışınım bir ısı kaynağı olarak kullanılabilir. Kızılötesi sauna, banyo ertesi havlusuz kurulanma, ve bazı elektrikli sobalarda ısınma amacıyla, uçak kanatlarında ise oluşan buzu eritmek amacıyla kullanılırlar. Kızılötesi ışınım aynı zamanda sağlık ve fizyoterapi alanında da kullanılmaktadır. Kızılötesi ışınım etraflarındaki havayı ısıtmadan sadece ışık geçirmeyen cisimleri ısıttığından yemek pişirme için de kullanılabilir.

  Kızılötesi ısıtma sanayide boya kurutma, plastik üretimi, tavlama, plastik kaynaklama gibi alanlarda da popüler olmaya başlamıştır. Bu tip uygulamalarda kızılötesi ısıtma yavaş yavaş geleneksel fırın ve ısıtma elemanlarının yerini almaktadır. Malzemenin karakteristiğine uygun kızılötesi frekans seçimi enerji verimliliğini de arttırmaktadır.

 • Ürün kutusunda stand yer alır mı ?

  Ürünlerimiz duvar tipidir. Ürün kutusunda duvar montaj aparatları yer almaktadır. Stand ile kullanmak isterseniz web sitemizde yer alan iki tip standdan birini tercih edebilirsiniz.

 • Duvar tipi ısıtıcıları dikey olarak kullanabilir miyim?

  Star serisi duvar tipi ürünler sadece yatay kullanım için uygundur. Eğer ürünü dikey olarak kullanırsanız, ürünün filement kısmında akma meydana gelir ve kullanıcı kaynaklı hata olduğundan garanti kapsamına girmez. Sorun yaşamamanız adına ürün kullanma kılavuzunda yer alan bilgilere göre montaj ve kullanımı öneriyoruz. 

 • Ürünümün sahte olduğunu nasıl anlarım?

  Orijinal UFO ısıtıcıları, filamentlerini kontrol ederek sahtelerinden ayırt edebilirsiniz. Orijinal filamentin (ısıtıcı eleman veya ısıtıcı cam tüp) kuvars camı üzerinde lazer teknolojisi ile yazılmış UFO logosu ve metal başlığının üzerinde modeli, tipini belirten işaretlemeler ile seri no. bulunmaktadır. Cihazın uzun ömürlü ve verimli çalışması için orijinal yedek parça kullanılmalıdır. Orijinal yedek parça kullanılmayan cihazlar, garanti kapsamı dışında kalır.

 • Mikatronik Teknolojisi Nedir?

  UFO’dan filament ömrünü 3 katına çıkaran, dikey kullanımda problemsiz çalışma sağlayan benzersiz bir teknoloji: Mikatronik Teknoloji! Nano teknoloji kullanılarak kaplanan direnç teli, mikanın etrafına yine UFO tarafından geliştirilen 4 Eksenli Tetragonal Sarım Sistemi ile sarıldı. Böylece, dikey kullanımda, filament içindeki telin aşağı kayarak toplanması engellenip filamentin 3 kat daha uzun ömürlü olması sağlandı.

 • Uzaktan kumandalı ısıtıcılarımız kumandadan komut almıyor. Ürün üzerindeki panelden çalıştırmak istediğimizde sorunsuz çalışmaktadır. Sebebini öğrenebilir miyim?

  Kumandanın pilleri bitmiş veya kumandanın pil yerlerinde oksitlenme olmuş olabilir. Temizliğini yaparak kullanabilirsiniz. Pilleri taktıktan sonra telefonun kamerasından alıcı gözünü kontrol edebilirsiniz, herhangi bir tuşuna basıldığında kırmızı ışık yanıyor ise kumandanız çalışıyor demektir.

 • Isıtıcımı uyku moduna nasıl alabilirim?

  Sleep tuşuna basınız. Sleep tuşuna bastıktan sonra display ekran aktif hale gelir. Uyku zamanı ayarını 1 ila 12 saat arasında ayarlamak için / - tuşlarına basınız. Ayarlanan uyku zamanı ayarını kaydetmek için tekrar Sleep tuşuna basınız. Uyku zamanının ne kadar kaldığı ekran üzerinde saat olarak görünür.

 • Everyday (Her Gün) Fonksiyonu ne anlama gelmektedir ?

  Açma ve kapama zamanı ayarlarınızı her gün kullanıyorsanız bu işlemleri tekrar etmemek için zaman ayarınızı yaptıktan sonra Everyday tuşuna basınız. Cihaz her gün ayarladığınız saatlerde yukarıda anlatıldığı gibi açılır ve kapanır. Bu fonksiyon aktif ise kumanda ekranı üzerinde Everyday yazısı görünür. Fonksiyonu iptal etmek için Everyday tuşuna tekrar basınız.

 • Üründe yaptığım zaman ayarını nasıl iptal edebilirim ?

  Program esnasında yapılan zaman ayarları fonksiyonunu iptal etmek için Cancel tuşuna basılmalıdır.

 • Isıtıcılarınızda termostat özelliği olan modellerin çalışma prensibi nedir?

  Cihazı çalıştırmak için düğme konumunu “0”dan “1”e getiriniz. Cihaz çalışmaya başlayacaktır. Termostat düğmesini düşük kademeden yüksek kademeye doğru saat yönünde çevirerek istediğiniz sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Cihaz, oda sıcaklığını ayarlanan seviyeye getirmek için tam güç ve düşük güç çevrimi yaparak çalışacaktır. 

 • Termostatlı modellerinizde ürün 0 konumunda iken çalışır mı?

  Düğmesi, “0” konumuna getirilmediği sürece cihaz kapanmaz ve düşük güçte çalışmaya devam eder. Bu sayede cihazın filamenti (ısıtıcı tüp) kızarıklığını korur ve cihazın çalıştığını göstererek, üzerinin örtülmesi ve hatalı konumlandırılması gibi tehlikeler karşısında görsel olarak sizi uyarır.

 • Devrilme Emniyeti mikatronik ürünlerde nasıl çalışır?

  Uzaktan Kumandalı modelde, cihaz her yöne doğru 30° ve üzeri açı ile devrildiğinde, üç uzun “bip” sinyali ile sesli uyarı verir ve ekranda “Er” hatası gözükür. Daha sonra H0 başlangıç konumuna döner. Tekrar çalıştırmak için ürünün prizini fişten çıkarın, geri takın. Sonra açma / kapama düğmesine basılmalıdır. Termostatlı modelde, cihaz her yöne doğru 40° ve üzeri açı ile devrildiğinde kapanır. Cihaz doğru konuma geri döndüğünde çalışmaya devam eder.

 • Güvenli Mesafe Sensörü nedir? Nasıl çalışır?

  Sensörün algılayabileceği yüzey alanına sahip cisimler ile kontrol paneli arasındaki (~1 m ile ~20 cm arası) mesafelerde cisimler algılandığında (Mesafe cisimlerin şekline ve rengine göre değişiklik gösterebilir.), cihaz yüksek kademede çalışıyor ise cihazın yaydığı ısıyı azaltır. Bu durumda cihaz, cisimleri algıladıktan kısa bir süre sonra tepki verecektir. Cisimler ile kontrol paneli arasındaki yaklaşık 20 cm ve daha az mesafelerde cisimlerin algılanması halinde, cihaz ~7 saniye sonra 3 uzun “bip” sinyali ile sesli uyarı ve ekranda “Er” hatası verir. Daha sonra H0 başlangıç konumuna geri döner. Tekrar çalıştırmak için Açma/Kapama düğmesine basılmalıdır.

 • Uzaktan kumandalı ürünleriniz kaç kademelidir?

  Ürünlerimiz 5 kademelidir.

 • Ürünleriniz için hangi tip priz kullanmamız gerekir ?

  Güvenliğiniz için toprak hatlı duvar tipi bir priz kullanmanızı öneriyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.