taklitust.jpg (58 KB)UFO SAĞLIKLIDIR

UFO tıbben faydalı (temiz) infrared ışığı ve ısısı üretir. (Bkz:Şekil2) Tıpta kullanılan UFO ışığının insan sağlığına çeşitli faydaları vardır. (Örneğin: Deri altı kan dolaşımını hızlandırarak kanı temizler, dokuları aktive eder. Hücre sistemini yeniler vb.)


EKONOMİKTİR ( AZ YAKAR)

UFO elektrik gücünü sadece faydalı (temiz) infrared ışığına çevirir.  Taklit ve benzer ürünler ise kısa ve morötesi ışık dalgalarıyla karışık (kirli) infrared ışığı üretir. (Bkz:Şekil1) Bu ışıklar sağlıksızdır. Ayrıca taklit UFOlar bu zararlı ışıkları üretmek için fazladan enerji harcar.  UFO ekonomik olarak verimlidir. Enerjinin tamamını ısı verimine ve optimum faydalı infrared ışık üretimine harcar. 


UZUN ÖMÜRLÜDÜR (BOZULMAZ)

Elektrikle çalışan ısıtıcılar evlerde büyük riskler oluşturur. UFO ısıtıcılar kaliteli malzemelerden, tecrübe ve AR-GE desteği ile üretildi. Uzun yıllar güvenle kullanılır. Ayrıca UFO'nun ısıtma teli; taklitlerine ve benzerlerine göre 17 kat daha pahalı ve kalitelidir. UFO'nun teli (filament) kaliteli ve uygun olduğu için sağlıklı temiz infrared ışığı üretir. Taklitleri teli kalitesiz kirli (sağlıksız) infrared ışığı üretir. 


TAKLİT UFO IŞIKLARI RİSKLER OLUŞTURUR

Taklit ürünlerde sıkça karşılaşılan sorun; ısıtma tüpü içerisinde kullanılan kalitesiz ve uygunsuz rezistans teli, zararlı (kirli) sağlıksız ışık oluşumuna neden olur. 
infraded dalgalar.jpg (152 KB)Şekil1 ve Şekil2'deki ısı telleri farklı alaşımlardan yapılmıştır. Elektrik geçerken malzemenin yapısına göre (mini saniyelerde üretilen) ısı-ışık dalga boyları farklıdır.

Bu dalgaların ısı ve renkleri de farklıdır. Göz bunları karışım renk olarak gördüğü için tek renkte görür (karışım renk turuncu). 

Yani şekil1 ve Şekil2 ısı telleri aynı renkte aynı ısıdadır. Ama bu ısı  telleri asla aynı dalgalardan oluşmuyor. 

Pratik Bilgi: Filament teli sağlıksız infrared ışığı üretirse (vakumsuz ortamda) tel ömrü de kısalır. Malzemede bozulmalar (çürümeler) olur.2300-isitici.png (540 KB)T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.