:: UFO Teknoloji ::  Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > UFO ISITICI > UFO Isıtıcı ile İlgili Teknik Sorular Veya Sorunlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

UFO 3000 UK

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
datca Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı datca Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UFO 3000 UK
    Gönderim Zamanı: 18-Ekim-2007 Saat 12:35

Merhaba

UFO 3000 uzaktan kumandali bir ısıtıcı aldım.Ancak termostatlı olup olmadığını bilemiyorum.Belli bir sıcaklığa ulaşınca kendiliğinden kapanır mı?Ayrıca bize verilen kumanda ile ürünün pdf kullanım kılavuzundaki kumanda farklı.Bize verilen çok basit bir şey.Oysa ürün kılavuzunda dijital göstergeli daha gelişmişi açıklanıyor.
Teşekkürler...
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 721
  Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Ekim-2007 Saat 12:41
Aldığınız cihaz uzaktan kumandalıdır ve kademeli güç ayarlarında çalışır.Lütfen bu konu ile detay için ufo ısıtıcılar kısmına bakınız.evet kumandalar arasında farklılıklar olabilir farklılık ise sistemin sürekli yenilenerek sizlere daha kaliteli ürünler sunabilmemiz için yaptığımız yenilemelerden kaynaklanır.Eğer uzaktan kumandayı kullanma ile ilgili sorununuz var ise cihazla beraber verilen kullanım kılavuzuna başvurabilirsiniz.
Yukarı Dön
datca Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı datca Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Ekim-2007 Saat 12:50
hızlı cevabınıza teşekkürler. Bu mesajınızdan benim cihazımda termostat olmadığını ancak benim UK ile ayarlama yapabileceğimi söylediğinizi anlıyorum. Doğrumudur?
Kumandamı yenisi ile değiştirebilşirmiyim? Nasıl?

teşekkürler...
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 721
  Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Ekim-2007 Saat 13:19
evet doğrudur.Diğer kumandayı gönderebiliriz ama şöyle bir problem ile  karşılaşabilirsiniz fonksiyon ve yapısı farklı olduğu için sizin cihazınızı çalıştırmayacaktır.
Yukarı Dön
sanali Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı sanali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2007 Saat 12:51
ufo L uk 3000 aldım (ayaklıklı) yerini değiştirdiğim zaman yada başka bir pirize taktığımda açılmıyor dijital göstergede E yazıyor neden? ısıtıcımı evimin farklı mekanlarında kullanamayacakmıyım
not: evimdeki bütün prizler topraklıdır.
sanal alemin filozofu
Yukarı Dön
isildur Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 225
  Alıntı isildur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2007 Saat 13:13

Cihazınızda sizin güvenliğiniz için bir tilt switch (cihaz belli bir açıyla eğildiğinde düştüğünü farzedip yangın çıkmaması için otomatik enerji kesme sensörü) bulunmaktadır. Cihazı taşırken bir sıkıntı çıkmış sanırım. Yoksa tabiki standartlara uygun her prizde çalışacaktır, aksi düşünülemez.

Düzenleyen isildur - 24-Kasım-2007 Saat 09:11
Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir, Fendir. İlim ve Fennin Dışında Rehber Aramak Gaflettir, Cehalettir...
Yukarı Dön
sanali Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı sanali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2007 Saat 09:53
   verdiğiniz bilgi için teşekkürler. bir sorunum daha var cihaz çalışırken rahatsız edici bir ses çıkarıyor. dün gece bu yüzden uyuyamadım ve kapatmak zorunda kaldım. bu cihazda normal bir ses mi? önce ilk açtığımda bir süre ses çıkartıyor sonra ısınınca kesiyordu şimdi kesmiyor. neden acaba.
    birde uzaktan kumandalı olan cihazlarda termostat ayarı yapılamıyor mu? kullanma klavuzunda anlatıyor ama kumanda da bahssettiği düğmeler yok. ısıtıcımı daha ekonomik olarak nasıl kullanabilirim ve bu ayarlamanın yöntemi nasıl oluyor.
     bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim. yoksa ufo ile çok iyi ısınıyoruz.

Düzenleyen sanali - 23-Kasım-2007 Saat 10:17
sanal alemin filozofu
Yukarı Dön
isildur Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 225
  Alıntı isildur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24-Kasım-2007 Saat 09:10

Cihaz ilk açıldığında ve kapandığında rezistans teli üzerindeki vibrasyondan dolayı kısa bir süreliğine ses yapar, bu normaldir. Başka türlü bir ses şebekenize bağlı elektrik problemlerinden kaynaklanabilir. Uzaktan kumandalı cihazlarda termostat yoktur. 1 800 W dan 3 000W a kadar güç ayarı 4 ya da 5 kademe olarak (kumandanın özelliğine göre) kumanda vasıtası ile yapılabilir. Bu cihazı en ekonomik kullanmak için 1. kademeye alarak 1 800 Watt'a kullanabilirsiniz.

Düzenleyen isildur - 24-Kasım-2007 Saat 09:11
Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir, Fendir. İlim ve Fennin Dışında Rehber Aramak Gaflettir, Cehalettir...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.06
Copyright ©2001-2007 Web Wiz