:: UFO Teknoloji ::  Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > UFO ISITICI > UFO Isıtıcı ile İlgili Teknik Sorular Veya Sorunlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

termostat ayarı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
leaderiron Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
  Alıntı leaderiron Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: termostat ayarı
    Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2008 Saat 04:53
merhabalar kocaeli bölgesi
salon için 1800watt ufo satın aldım
1. kademede ufo çalışmıyor
2. kademeyi cok az geçince ufo çalışmaya başlıyor
bu normal bişeymi diğer odada soba yandığı için ufo düşük kademelerde çalışmıyor olabilirmi
tenceem var tavam var
ladam var havam var
Yukarı Dön
isildur Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 225
  Alıntı isildur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2008 Saat 10:21
Termostat açılma pozisyonu oda ısısına bağlı olarak değişiklik gösterir.
Sizinde dediğiniz gibi ortamda bir soba var ise açılma noktası artacaktır yani 1. kademede çalışmayacaktır. Çünkü ortam sıcaklığı 1. kademeye tekabül eden ısı değerine zaten ulaşmıştır. Sorun yok, cihazınız hayırlı, gönlünüz rahat olsun...
Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir, Fendir. İlim ve Fennin Dışında Rehber Aramak Gaflettir, Cehalettir...
Yukarı Dön
krc222 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı krc222 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2008 Saat 15:26
Bende bu termostat ayarı ile ilgili birşey soracağım;
Ben 20m2 odama UFO Line 3000 cihazdan almayı düşünüyorum.Bunların termostatlarının açık ve kapalı kalma süreleri odanın büyüklüğüne göre değişirmi mesala;
3000 watt cihaz 1. ayarda saatte 1kw yakar demişsiniz peki;
3000 watt cihazı benim odama yani 20m2 ye koysak 1. ayarda 30m2 de 1kw yakıyorsa 20m2 de bu yakıt tüketimi düşer değilmi?

Düzenleyen krc222 - 08-Ocak-2008 Saat 15:27
UFO
İNFRARED TEKNOLOJİ
Yukarı Dön
nergis Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 50
  Alıntı nergis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2009 Saat 08:35
Orjinalini yazan: krc222

Bende bu termostat ayarı ile ilgili birşey soracağım;
Ben 20m2 odama UFO Line 3000 cihazdan almayı düşünüyorum.Bunların termostatlarının açık ve kapalı kalma süreleri odanın büyüklüğüne göre değişirmi mesala;
3000 watt cihaz 1. ayarda saatte 1kw yakar demişsiniz peki;
3000 watt cihazı benim odama yani 20m2 ye koysak 1. ayarda 30m2 de 1kw yakıyorsa 20m2 de bu yakıt tüketimi düşer değilmi?

Termostat ayarı olan UFO ısıtıcı cihazlarda açık veya kapalı kalma süreleri termostatın konumuna bağlıdır ve termostatlı cihazlar belirtildiği gibi elektrik tüketir. Termostat kesinlikle zaman ayarlı bir termostat değildir. Değerler, cihazınızın gücüne göre uygun kullanım alanlarında yapılmış çalışmalar sonucunda çıkan yaklaşık değerlerdir.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.06
Copyright ©2001-2007 Web Wiz