:: UFO Teknoloji ::  Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > UFO EĞLENCE > Fıkralar
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Acemi Hoca

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
turk970 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 127
  Alıntı turk970 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Acemi Hoca
    Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2007 Saat 10:08

Zamanın birinde Erzurum'dan bir grup insan hacca gitmek için yola çıkmışlar. Van'a gelmişler. Van'ın bir köyünde konaklamaya karar vermişler.O köyün de imamı yokmuş. Köylüler aralarında konuşmuşlar ve Erzurum'dan çıkıp hacca gidecek bu topluluktan birini imam yapmaya karar vermişler.Bu insanlar hacca gidiyorlarsa boş insan değillerdir diye düşünmüşler. Nitekim tekliflerini içlerinden birisi kabul etmiş.Her yıl 400 koyun verilecekmiş imama.Adam hacca gidip masraf yapacağıma burada kalıp yalandan imamlık yapar ve her yıl 400 koyun sahibi olurum diyerek işe başlamış. Köylü camide toplanmış namaz kılınacak. Sayın imam başlamış namazı kıldırmaya :

- Erzurum'dan çıktım yola, Van'da verdim mola, 400 koyun verdiler bana, Allahuekber...

Bu olay günlerce aynı biçimde devam etmiş.Köylü bu işe biraz şaşırmış ve konuşmuşlar aralarında :

- Daha önceki imam mı yanlış kıldırıyordu, yoksa yeni imam mı yanlış kıldırıyor? Bunu gidip Müftüye soralım.

Sayın Müftü de has Karadenizli.Müftüye gelen halk her şeyi anlatmış. Müftü köylüye dönerek :

- Siz şimdi hiç imama çaktırmadan köyünüze dönün ve namaz vakti camide toplanın, ben de namaza geleceğim, diye buyurur.

Herkes köyüne döner ve namaz vakti cemaat camide toplanır. Tabii ki Sayın Müftü’de camidedir.Imam namazı kıldırmaya başlar...Birinci rekat :

- Erzurum'dan çıktım yola, Van'da verdim mola, 400 koyun verdiler bana, Allahuekber... der hoca.

Arkadan "ohooo...ohooo!.." şeklinde bir ses duyulur. Imam yakalandım herhalde diye korkmaya baslar. Ikinci rekatta sözlerinde biraz değişiklik yapar :

- Erzurum'dan çıktım yola, Van'da verdim mola, 400 koyun verdiler bana, yarısı sana, yarısı da bana, Allahuekber...

Namaz bitince köylü Müftüye dönerek "Imam efendi namazı doğru mu kıldırıyor? diye sorar. Müftünün cevabı :

- Hacen birinci rekatta biraz şışırdı , ama ikinci rekatta işi düzeltti...

Düzenleyen admin - 04-Eylül-2008 Saat 20:07
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.06
Copyright ©2001-2007 Web Wiz