:: UFO Teknoloji ::  Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > UFO ISITICI > UFO Isıtıcı ile İlgili Teknik Sorular Veya Sorunlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Elektrik Tüketimi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nergis Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 50
  Alıntı nergis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2009 Saat 10:58
Orjinalini yazan: 1995xli

14 m2 odam için kaç w lık cihaz gerekir?3000 lik ufo aynı odayı 15dk da ısıtırsa 1800 lük ufo 25 dk da ısıtır. Bu hesap doğru mudur.Yani 3000 lik ile 1800 lük arasında tüketim farkı yok mudur?Yani birisinin  30 birim zamanda ısıtacağı alanı diğeri 18 birim zamanda ısıtır.

Düzeltme.

Merhaba,
14m² lik odanız için UFO STAR 1400W Isıtıcı uygun olacaktır.
1400W ısıtıcının elektrik sarfiyatı aşağıdaki tablodaki gibidir.
    Güç değeri   Bir saat boyunca çalışması durumunda enerji maliyeti
1 saat  1 1400 W   0,28 TL
1,4 kW
5 saat 5 7000 W 1,4 TL 
7 kW
10 saat 10 14000 W 2,8 TL
14 kW
24 saat 24 33600 W 6,72 TL 
33,6 kW

1400W Isıtıcı; 1.kademede 4dk 10 sn açık - 28 dk kapalı - 180W/saat
                       2.kademede 10dk açık - 5dk 30 sn kapalı - 920W/saat
                       3. ve 4.kademelerde sürekli açık kalarak 1400W/saat zaman ve enerji harcamaktadır.
Bilginize,
sağlıklı günler dileriz.
Yukarı Dön
1995xli Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı 1995xli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2009 Saat 16:43
Orjinalini yazan: nergis

14 m2 odam için kaç w lık cihaz gerekir?3000 lik ufo aynı odayı 15dk da ısıtırsa 1800 lük ufo 25 dk da ısıtır. Bu hesap doğru mudur.Yani 3000 lik ile 1800 lük arasında tüketim farkı yok mudur?Yani birisinin  30 birim zamanda ısıtacağı alanı diğeri 18 birim zamanda ısıtır.

Düzeltme.

Merhaba,
1,4 kW
5 saat 5 7000 W 1,4 TL 
7 kW
14 kW
33,6 kW

3. ve 4.kademelerde sürekli açık kalarak 1400W/saat zaman ve enerji harcamaktadır.
Bilginize,
sağlıklı günler dileriz.
Yani demek istediğim şu.0,28tl ile 1400 lük ufo 1 saat çalışacak.
0,30 tl ile 3000lik ufo yarım saat çalışacak.Malum oda daha kısa zamanda ısınsın istiyorum.Buna göre bu hesap doğru mudur?
Yukarı Dön
nergis Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Alıntı nergis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2009 Saat 12:41

Orjinalini yazan: nergis

Düzeltme.

Merhaba,
1,4 kW
5 saat 5 7000 W 1,4 TL 
7 kW
14 kW
33,6 kW

Bilginize,
sağlıklı günler dileriz.
Yani demek istediğim şu.0,28tl ile 1400 lük ufo 1 saat çalışacak.
0,30 tl ile 3000lik ufo yarım saat çalışacak.Malum oda daha kısa zamanda ısınsın istiyorum.Buna göre bu hesap doğru mudur?

Sayın Üyemiz, yapmış olduğunuz hesaplama doğrudur.
1400W ile bir saat çalışarak cihaz yaklaşık 0,28 TL ile 3000W ile yarım saat yaklaşık 0,30 TL elektrik sarfiyatı olacaktır.
Bu anlamda bakıldığında da cihazların karşılaştırılması, çalışma süresi ve yaptığı tutar arasında pek de fark olmayacaktır. Amaç kısa sürede ısınmaksa eğer yarım saat ile 3000W UFO Isıtıcı sizin için daha mantıklı olacaktır .
sağlıklı günler dileriz.
Yukarı Dön
Rıdvan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
  Alıntı Rıdvan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2010 Saat 08:35
Merhaba ,
Benim ciddi bir sorunum oldu Ufoy'la ilgili , ufonun fişi aşırı derece ısınmıştı .Hatta o kadar ısınmıstı ki , el tutmayacak sekilde sıcaktı .Aynı zaman da ufoyu kullanmakata oldugum , topraklı prizimde ise fişin sağ tarafki ucunun girdiği yerde kararma meydana gelmiş .Kararmanın meydana geldiği fiş ucunda ise erime oluşmuş .Bu durumu fark edince ufoyu fişten çektim .Hatta fiş ısıdan dolayı yumusamıştı .Kullanmaya başlayalı daha bir ay bile olmadı , Ne yapmam gerekir , konu hakkında acil aydınlatabilirseniz sevinirim.Gün içerisinde çalışan kişiler oldugumuz için evde malesef kimse yok .Ama bir servis gönderecekseniz eve birilerini yönlendirebilirim .Evim İstanbul -bayrampaşada , yardımlarınızı rica ediyorum .
Rıdvan Öcal
Yukarı Dön
UFO MERKEZ SERVİS Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 35
  Alıntı UFO MERKEZ SERVİS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2010 Saat 09:06

Cihazınızın fişini takmış olduğunuz elektrik prizinin kontaklarının iyi temas etmemesi, prizinizin standartlara uygun olmayan bir priz olması nedeninden kaynaklı olabilir. Çünkü tüm ürünlerimiz % 100 elektriksel güvenlik testlerinden (Kaçak akım, yüksek gerilim, ısınma, topraklama direnci, izolasyon direnci , omaj ve güç testi) geçmektedir.  Ayrıca kullanmış olduğumuz güç kablosu kauçuk kablo ve uluslararsı VDE belgesine sahip bir kablodur.

Elektrik prizinin kontaklarının iyi olmaması veya kontakların iyi temas etmemesi zamanla arklanmadan dolayı güç kablosu ve priz kontaklarında yüksek ısı meydana getirir. Iısdan dolayı kısa devre yaparak prizinizin yanmasına hatta güç kablosu fişinin başlıklarında erime ve arklanmadan dolayı deformasyon izleri meydana gelebilir.

Ayrıca eski elektrik tesisatlarında topraklı priz  kullanılmaması ve kablo kesitinin uygun olmamasından kaynaklı bir problem söz konusu olabilir.

Kullanma Kılavuzlarımızda (aşağıdaki görselde görüldüğü gibi) güvenlik talimatı bölümünde elektrik bağlantısı emniyetinde belirtildiği gibi topraklı priz kullanılması, bağlantı kablosunun minimum 1,5mm2 kesitinde olması ve sigortanın 25 Amper olması gibi kurallara müşterilerimizin muhakkak cihazın güvenli kullanılması için dikkat etmesi gerekmektedir.
Öncelikli ve acil olarak ehliyetli bir elektrikçiye yukarıda, priz ve tesisat ile ilgili belirtilen konuları kontrol ettirmeniz sorununuzu çözecektir.
UFO Teknik Servis

Yukarı Dön
1995xli Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı 1995xli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2010 Saat 17:16
Ufo ile diğer markalar arasındaki bariz fiyat farkı nereden kaynaklanıyor?Hatta bazı markalar dünyanın en iyi rezistansını kullanıyoruz gibisinden ifadeler kullanmasına rağmen...
Yukarı Dön
mehmetow Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mehmetow Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Ocak-2010 Saat 15:17
Orjinalini yazan: Rıdvan

Merhaba ,
Benim ciddi bir sorunum oldu Ufoy'la ilgili , ufonun fişi aşırı derece ısınmıştı .Hatta o kadar ısınmıstı ki , el tutmayacak sekilde sıcaktı .Aynı zaman da ufoyu kullanmakata oldugum , topraklı prizimde ise fişin sağ tarafki ucunun girdiği yerde kararma meydana gelmiş .Kararmanın meydana geldiği fiş ucunda ise erime oluşmuş .Bu durumu fark edince ufoyu fişten çektim .Hatta fiş ısıdan dolayı yumusamıştı .Kullanmaya başlayalı daha bir ay bile olmadı , Ne yapmam gerekir , konu hakkında acil aydınlatabilirseniz sevinirim.Gün içerisinde çalışan kişiler oldugumuz için evde malesef kimse yok .Ama bir servis gönderecekseniz eve birilerini yönlendirebilirim .Evim İstanbul -bayrampaşada , yardımlarınızı rica ediyorum .

beimde aynı sorun oldu prizi değiştirdim düzeldi. infrared ısıtcının prize doğru ve tam temas etmemesinden oluyor sanırım

Yukarı Dön
Atakanaygün Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı Atakanaygün Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-Ocak-2010 Saat 20:05
Uzaktan kumandalı S3000 modeli ufom var birinci kademede bir saatte tl bazında ne kadar bir sarfiyat olur. Bilgi verebilir misiniz ?
Yukarı Dön
mutlu_s Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mutlu_s Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2010 Saat 17:06
Merhaba,

Bu tabloya göre 3000W cihazı günde 10 saat çalıştırırsam ayda 90 TL civarı bir fatura gelecektir. Doğru mu?

Teşekkürler,
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı UFO MERKEZ SERVİS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16-Eylül-2010 Saat 12:50
Orjinalini yazan: Atakanaygün

Uzaktan kumandalı S3000 modeli ufom var birinci kademede bir saatte tl bazında ne kadar bir sarfiyat olur. Bilgi verebilir misiniz ?

Uzaktan kumandalı bir cihazın 1 - 5 arası kademelerde çalıştırıldığında 1 satlik güç tüketim tablosu aşağıdaki gibidir.

1. kademede 1.8kw
2. kademede 2.1kw
3. kademede 2.4kw
4. kademede 2.7kw
5. kademede 3kw

cihazı hangi kademede çalıştırıyor iseniz o kademeye ait güç değeri ile çalıştırmakta olduğunuz süreyi saat cinsinden çarpmanız durumunda toplam güç tüketimini bulabilirsiniz. toplam tüketim miktarı ilede elektrik faturanızda belirtilen kw-saat ücretini çarptığınızda cihazın harcadığı gücün TL cinsinden maliyetini bulmuş olursunuz.

Bu konuda bir örnek yapalım.
soru: uzaktan kumandalı bir cihaz 4. kademede 3 saat çalıştırılırsa kaç TL lik enerji tüketir. elektriğin kw-saat birim fiyatı 0.20 TL olarak kabul edilecektir.

çözüm: 4. kademede uk. cihaz 1saatte 2.7 kw güç tüketir. 3 saate ise,
3 saat  x  2.7kw = 8.1 kw-saat toplam enerji tüketmektedir.

1kw-saat enerjiyi 0.20TL olarak kabul etmiştik, öyleyse 8.1 kw-saat enerjinin tutarı için,
8.1kw-saat x 0.20TL = 1.62TL tüketim bedeli oluşturmaktadır.

NOT: elektriğin kw-saat(kwh) birim fiyatını bulabilmeniz için en güncel elektrik faturanızın üzerinde yazan ilk okunan elektrik miktarından, son okunan elektrik miktarını çıkarınız. Faturanızın TL tutarını çıkan sonuca böldüğünüzde birim fiyata ulaşaileceksiniz.

UFO Teknik Servis

Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı UFO MERKEZ SERVİS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16-Eylül-2010 Saat 12:52
Orjinalini yazan: mutlu_s

Merhaba,

Bu tabloya göre 3000W cihazı günde 10 saat çalıştırırsam ayda 90 TL civarı bir fatura gelecektir. Doğru mu?

Teşekkürler,

bir önceki mesajı incelemeniz durumunda sorunuza çözümü rahatlıkla bulabileceksiniz.
UFO Teknik Servis

Yukarı Dön
brs Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı brs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2010 Saat 14:10
Merhaba, UFO almayı düşünüyorum ve araştırıyorum ancak işin içinden çıkamadığım birkaç konu var.Yardımcı olabilirseniz ona göre UFO'mu almayı düşünüyorum.

25m2 lik günlük kullandığım salon'uma uygun olacağını düşündüğüm UFO Line L/Uk 3000 W  almak istiyorum.ancak ürünün termostatsız olması beni düşündürüyor.Şimdi;

1- Bu uzaktan kumanda daki kademeler ne işe yarıyor?
2- Uzaktan kumandalı modellerde istenilen ısı veya süreye gelince otomatik KAPANMA ve AÇILMA mevcut mu yoksa sadece kademelerde zaman aralığı mı seçebiliyoruz?Yani kapandığında açma işlemini gene biz mi yapıyoruz? 3 Sayfayı da okudum sanırım termostatlı ürünler için yazmışsınız; örn: 1. kademede 5 dk çalışır 20 dk durur vs gibi kumandalı modellerde bu durum nasıl? Atıyorum 2. kademeyi ayarladık sürekli mi açık kalıyor?
3- 6m x 4m boyutlarındaki salonumda UFO'yu tavanın tam ortasına montaj yapsam tüm odaya hitab edebilir mi?yada 6m'nin tam ortasındaki salon giriş kapısının üstüne monte etsem (tam karşısında 4 kanatlı balkon kapısı mevcut) etki alanı ne olur? Ayak alırsam uygun yükseklik - duvar montajında uygun yükseklik-tavandan uzaklık vs gibi dikkat edilmesi gereken hususlar var mı? Sonuçta objeleri ısıttığı için UFO ile arasında 2-3m de olsa,karşısında-yanında tv,sehpa vs gelecek bunlar etkilenir mi?
4- Line serisinin ekonomik (faturaya yansıması) olanı hangisidir benim salonum için? Termostatlı olan mı yoksa UK modeli olan mı? Yani aralıklı yanmasıyla sürekli yanması arasında kw fark varmı?
5- Son olarak UFO Line L/Uk 3000w ın kademelerindeki kw harcaması ve saatlik TL bazında tutarını ekleyebilirmisiniz.

Tüm bu soruların cevabını Yetkili satıcı ve servisinden alamadığım için burdan sizlerden yardım istiyorum.Ayrıntılı cevaplayabilirseniz sevinirim.Teşekkürler..
Yukarı Dön
nergis Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Alıntı nergis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2010 Saat 14:16
merhaba,

size ulaşabileceğimiz telefon numaranızı satis@ufotr.com adresine iletebilirseniz en kısa sürede sizi arayacağız.
iyi günler dileklerimiz ile...
Yukarı Dön
brs Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı brs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2010 Saat 11:36
Aynı gün UFO merkez sanırım,Birgül Hanım beni aradı ve yukardaki sorularımı yanıtladı.İlgi için tşk ederim.Merak edenler için verilen cevapları hatırladığım kadarıyla burayada yazmak istedim.Belki faydalı olur.

1- Kumanda; Ayarladığımız kademeye göre zaman aralığını seçmemize ve kademe değişmemize yarıyor.
2- Kumanda dan seçtiğimiz kademede sabit zaman aralığı seçip buaralıkta otomatik açıp kapatabiliyoruz.Termostat gibi belli bir süre sonra ısı düşünce otomatik açılma yok.Elle manuel tekrar zaman ayarlanırsa açılıp kapanıyor.
3- Tavana yada Kapı üstünde çok randıman alamayacağım söylendi.Çünkü sadece karşısına denk gelen cisimleri ısıtıyormuş.Belli bir açı aralığı yokmuş,yada tam karşısı kadar etkili değilmiş.Etraftaki cisimlere etkisini ve yükseklik ayarlarını sormayı unutmuşum ama katalogta 1m den uzakta olmasının yeterli olacağını anladım.(doğru olmayabilir)
4- Harcadıkları kw arasında fark olmadığını ancak termostatlının benim isteğimi karşılayacağına karar kıldık
5- Line Uk 3000W 'ın enerji sarfiyatı;

3000 W'ta 5. kademede

5   saat çalışırsa  15 kw  3 TL
10 saat çalışırsa  30 kw  6 TL

1800 W'ta sanırım 2, kademe oluyor

5   saat çalışırsa   9 kw     1,8 TL
10 saat çalışırsa   18 kw   3,6 TL harcıyormuş.
Yukarı Dön
Checking Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Checking Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2010 Saat 23:40
Merhabalar.
180m2 olan işyerim için ısıtma konusunda biraz kararsız kaldım.
Acaba UFO kullansam kaç tane kullanarak ısıtabilirim ortamı? Ve tahminen ortalama bana aylık masrafı ne olur?
İyi çalışmalar..
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı UFO MERKEZ SERVİS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2010 Saat 09:04

Bu konuda net cevap verebilmek için iş yeri en, boy ve yükseklik ölçülerini net bilebilmek gerekir.

Fakat normal şartlarda 180m2 alan için 6 adet 3000W ısıtıcı kullanılması gerekebilir.
6 adet ısıtcının 1 saat boyunca hiç kapanmadan çalışması durumunda yaklaşık elektrik harcamanız 4.5 TL olacaktır. (elektriğin kilowatt saati ortalama 0.25 TL olarak hesap yapılmıştır. Kilowattsaat ücreti değişiklik gösterebilir. 

Düzenleyen UFO MERKEZ SERVİS - 11-Ekim-2010 Saat 09:05
UFO Teknik Servis

Yukarı Dön
drselim Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı drselim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22-Ekim-2010 Saat 18:43
merabalar sayın ufo danışmanları bugün ufo/line 3000L modelini satın aldım.ürün termostatlı güzel ama her kademede 3000 W enerjiyle yanıyo galiba yanılmıyorum.sayın ufo mühendisleri neden hem termostat yapıp hemde kademede ayrı enerji tüketme özelliği yapmamış acaba bu çokmu maliyetli hadi diyelim maliyetli biz zaten sizden bu ürünü bedava almıyoruz piyasada 1 lira olan ürünü 3 lira verip özellikle ufo tercih ediyoruz.3000lik ufoya kademe koyki biz tekrar başka bi oda için 1800lük almayalım dimi ama,tabi sizinde ufo satmanız gerek her odaya ayrı...saygılar kamuoyu
Yukarı Dön
misir38 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı misir38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24-Ekim-2010 Saat 17:17
Orjinalini yazan: admin

Endüşük termostad ayarında kullanın yetersiz kalırsa termostad ayarını arttırın.Elektrik tüketimide bu şekilde kullanımda yaklaşık 1 KW olur 1 saat içerisinde.Elektriğin saati 16 YKR.Dir.bir biri ile çarparsanız sonuca ulaşırsınız.

HANGİ BÖLGEYE GÖRE  1 KW : 16 KR DİYE
İÇ ANADOLU BÖLGESİ 0.2216 TL

Yukarı Dön
misir38 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı misir38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24-Ekim-2010 Saat 17:20
Orjinalini yazan: UFO MERKEZ SERVİS

Bu konuda net cevap verebilmek için iş yeri en, boy ve yükseklik ölçülerini net bilebilmek gerekir.

Fakat normal şartlarda 180m2 alan için 6 adet 3000W ısıtıcı kullanılması gerekebilir.
6 adet ısıtcının 1 saat boyunca hiç kapanmadan çalışması durumunda yaklaşık elektrik harcamanız 4.5 TL olacaktır. (elektriğin kilowatt saati ortalama 0.25 TL olarak hesap yapılmıştır. Kilowattsaat ücreti değişiklik gösterebilir. 

KW/TL DOĞRU OLARAK VERİLMİŞTİR....:))))
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.06
Copyright ©2001-2007 Web Wiz